Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прикордонна служба пояснила, коли посадовці та працівники можуть виїхати за кордон

9 лютого 2023, 15:20
7027
0
Автор:
Реклама

Як ми вже повідомляли, на час воєнного стану обмежено можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та низки суб'єктів господарювання. Відповідні вимоги внесені Постановою № 69 до Правил № 57.

Адміністрація Державної прикордонної служби України уточнила: виїзд за кордон урядовців, народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших державних органів, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб визначених в пункті 2-14 Правил № 57, може здійснюватися виключно у службове відрядження.

Змінами передбачені і випадки, коли пропуск через кордон таких осіб може здійснюватися не у службове відрядження. Йдеться про відвідування жінками та чоловіками, які є одиноким батьком, дітей за кордоном, або їх супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за кордоном одного із членів сім'ї. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

В Адміністрації ДПСУ зазначають: відвідувати своїх дітей віком до 18 років за кордоном, або їх супроводжувати можуть матері чи одинокі батьки з числа перерахованих категорій, згідно з абзацом 2 пункту 2-14 Правил № 57.

Так, під час виїзду жінок за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, окрім паспортного документу необхідно мати свідоцтво про народження дитини (дітей) і документи (їх нотаріально засвідчені копії), які б підтверджували перебування дітей за межами України. Серед них можуть бути - перебування на консульському обліку, перебування на навчанні, перебування на лікуванні тощо.

Для чоловіків додатково до документів, зазначених для жінок, для виїзду до дітей мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно (свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, рішення суду про оголошення матері померлою).

Для виїзду за кордон визначеної категорії осіб з метою лікування необхідно документи, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров'я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини