Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи повинен роботодавець проводити індексацію зарплати у 2023 році – Держпраці

22 лютого 2023, 10:55
12199
0
Автор:
Реклама

Законом про Держбюджет-2023 зупинено на 2023 рік дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Отже, починаючи з 01.01.2023 до кінця 2023 року у роботодавця відсутній обов'язок нараховувати індексацію заробітної плати працівникам, незалежно від того, коли у працівника виникне чи виникло право на індексацію. Призупинення нарахування індексації у 2023 році стосується як поточної індексації протягом 2023 року, так і минулих періодів до 01.01.2023 р. Про це розповіли в управлінні інспекційної діяльності Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

Але зупинення нарахування та виплати індексації заробітної плати працівнику є правом роботодавця, проте не є обов'язком. Відповідно до ст. 9-1 КЗпП юрособи в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Отже, роботодавець може на власний розсуд прийняти рішення продовжувати нараховувати індексацію заробітної плати працівнику, наприклад, передбачивши в колективному договорі, що нарахування та виплату індексації заробітної плати буде продовжено.

Для цього необхідно розробити внутрішній документ, у якому визначити правила проведення такої індексації, та прописати умови її нарахування, зокрема, як буде визначатись сума такої індексації, щоб була підстава включити її до фонду оплати праці, адже законодавчі норми щодо її проведення з 01.01.2023 р. не діють.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини