Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можливе звільнення працівника, який відмовився працювати у змінених умовах праці в період війни

Реклама

Чи можна звільнити працівника, який відмовився працювати у зв'язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стан - відповіли в Північно-Східному міжрегіональному управлінні Держпраці.

В період дії воєнного стану повідомляють працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч. 3 ст. 32 КЗпП, не пізніш як до запровадження таких умов (ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Якщо працівник відмовився працювати в нових умовах та повідомив про це роботодавця письмово, тоді можна розірвати з ним трудовий договір на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП.

Тож роботодавець має право звільнити працівника, який відмовляється з будь-яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах. Водночас законодавство не зобов'язує вживати заходи по працевлаштуванню працівників у таких випадках.

Додатково читайте статтю «Зміна істотних умов праці: умови та порядок звільнення працівника».

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини