Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держслужбовці та працівники критичної інфраструктури отримають одноразову допомогу 200-800 тисяч грн за шкоду внаслідок війни

21 березня 2023, 09:15
4479
0
Автор:
Реклама

20 березня 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» (законопроект за реєстр. №7353).

Дія положень прийнятого Закону спрямована на підтримку працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових обов'язків у період війни росії проти України в районах проведення бойових дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам. У разі смерті державна підтримка надаватиметься членам сімей загиблих.

Закон встановлює відповідним категоріям працівників одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, розмір якої залежить від групи отриманої інвалідності, а саме:

  • особам з інвалідністю I групи - 800 тис. грн;

  • особам з інвалідністю II групи - 500 тис. грн;

  • особам з інвалідністю IIІ групи - 200 тис. грн;

У разі загибелі (смерті) людини, її родина отримає від держави 1 млн. грн.

Зазначена одноразова грошова допомога виплачуватиметься за рахунок коштів держбюджету (порядок визначатиме Кабмін), з наступним її відшкодуванням державою-агресором шляхом стягнення сум відповідно до принципів і норм міжнародного права.

Слід зауважити, що первісно законопроект передбачав надання допомоги і журналістам, які постраждали під час виконання професійних обов'язків внаслідок воєнних дій. Але у повідомленні на сайті ВРУ про результати голосування за законопроект згадка про журналістів відсутня.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини