Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці назвала дві особливості укладення трудового договору з особою з інвалідністю

19 квітня 2023, 11:45
947
0
Автор:
Реклама

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці надало роз'яснення щодо укладення трудових договорів з особами з інвалідністю. Отже, яким чином роботодавець повинен укладати трудовий договір з особою з інвалідністю?

По-перше, під час укладення трудових договорів необхідно максимально враховувати інтереси і потреби кожної зі сторін. Саме такий підхід дає змогу отримати злагоджену модель трудових відносин між працівником і роботодавцем. Окрім зазначеного, мають враховуватись і деякі особливості прийняття на роботу працівників певних категорій, передбачені для них законодавством пільги, гарантії і переваги.

Відповідно до статті 27 Конвенції про права осіб з інвалідністю держави-учасниці, які підписали зазначену конвенцію визначили право осіб з інвалідністю на працю нарівні з іншими, яке включає право на отримання можливості заробляти собі на життя працею, яку особа з інвалідністю вільно обрала чи на яку вона вільно погодилась, в умовах, коли ринок праці та виробниче середовище є відкритими, інклюзивними та доступними для осіб з інвалідністю.

По-друге, для укладення трудового договору особа з інвалідністю повинна подати, крім загально прийнятих (паспорт або інший документ, що посвідчує особу трудову книжку; документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію)), наступні документи:

- довідка МСЕК;

- виписка з акта огляду МСЕК (роботодавцеві залишають їх копії). У цих документах вказується причина інвалідності, група і строк інвалідності та висновки комісії про умови та характер праці особи з інвалідністю;

- індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (обов'язкова для виконання всіма роботодавцями).

При цьому необхідно пам'ятати, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення податкового органу (стаття 24 КЗпП).

Користуйтеся порадами із публікацій:

- "Працевлаштування осіб з інвалідністю: складаємо звіт за новою формою № 10-ПОІ";

- "Які документи подає особа з інвалідністю під час прийняття її на роботу";

- "ЄСВ на зарплату особи з інвалідністю: нарахування і звітність".

В системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз'яснення експертів під рукою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини