Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як оформити трудові відносини з особами, які чергують в пунктах незламності

27 квітня 2023, 14:55
720
0
Автор:
Реклама

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у листі від 10.01.2023 р. № 266/27/10-23 надало роз'яснення щодо оформлення трудових відносин з особами, що перебуватимуть на чергуванні в пунктах незламності.

Вимоги щодо розгортання та діяльності пунктів незламності визначаються Порядком № 1401. Розгортання та функціонування пунктів незламності організовується органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) з урахуванням наявного ресурсу.

Відповідно до пунктів 7 і 9 Порядку № 1401 стаціонарні пункти незламності розгортаються у приміщеннях об'єктів державної та комунальної власності, а також приватної власності - за ініціативою власника або орендаря такого приміщення. Розгортання та функціонування стаціонарних та мобільних пунктів незламності здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів суб'єктів господарювання державної форми власності, а також інших не заборонених законодавством джерел.

Згідно із пунктом 2 додатка 1 до Порядку № 1401 організовується цілодобове чергування за функціонуванням пункту незламності, в яке входить:

- обслуговування устаткування (засобів автономної генерації електроенергії, автономного освітлення та опалення, доступу до Інтернету тощо) для забезпечення функціонування та безперервної роботи пункту незламності;

- здійснення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм у пункті незламності;

- організація санітарної обробки приміщень, поповнення обсягів питної води та продуктів харчування;

- збереження майна та обладнання;

- ведення обліку відвідувачів пункту незламності шляхом заповнення журналу в довільній формі;

- взаємодія з екстреними службами;

- інформування відвідувачів щодо місць розміщення найближчих пунктів незламності, укриттів, а також закладів охорони здоров'я.

За рішенням відповідних суб'єктів, передбачених пунктом 4 Порядку № 1401, до чергування (роботи) на пунктах незламності можуть залучатися медичні працівники, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери (пункт 6 додатку 1 до Порядку № 1401).

Враховуючи зазначене, стосовно оформлення відносин з особами, що перебуватимуть на чергуванні в таких пунктах, Мінгромад пропонує звертатися до відповідного суб'єкт, який безпосередньо організовує такий пункт.

Принагідно міністерство інформує, що при оформленні працівників за сумісництвом або суміщенням з іншими видами діяльності слід врахувати обмеження, встановлені для посадових осіб місцевого самоврядування, визначені статтями 25 та 27 Закону України «Про запобігання корупції».

Також у пунктах незламності можуть працювати волонтери, які повинні узгодити з роботодавцем питання щодо особливостей та специфіки такої роботи, його відносин з роботодавцем, в рамках чинного законодавства. Зокрема, затверджено Порядок надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності, який визначає умови надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини