Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підроблені підписи на первинці від контрагентів стали причиною скасування податкового кредиту: Верховний Суд

Реклама

ДПС навела обставини судової справи, в якій довела протиправність віднесення підприємством сум ПДВ до складу податкового кредиту.

Мова йде про постанову Верховного Суду від 12.05.2023 року у справі № 816/1583/15 про нереальність господарських операцій з контрагентами.

Спробуйте VERDICTUM в LIGA360. Аналізуйте тексти судових рішень, формуйте аргументи. Деталі за посиланням.

Суд підтвердив, що сам факт наявності у позивача податкових накладних, виписаних від імені постачальника, не є безумовним доказом реальності господарських операцій з ним, тоді як для податкового обліку значення має саме факт поставки тим постачальником, який вказаний в первинних документах, наданих платником податків на підтвердження податкового кредиту.

Сам факт того, що на момент розгляду справи не було постановлено вироків, не може спростовувати достовірність пояснень відносно характеру укладених угод і фактичних операцій за цими угодами.

Тож Верховним Судом підтримано правовий висновок суду першої та апеляційної інстанції, в якому, враховуючи встановлені у кримінальних справах обставини, дійшли висновку, що товарно-транспорті накладні, копії яких позивачем подано до суду на підтвердження транспортування товару від контрагентів, не є належно оформленими та підписаними повноважними особами звітними документами, які посвідчують факт перевезення товарів від вказаних суб`єктів господарювання.

Верховний Суд також взяв до уваги висновок судово-почеркознавчої експертизи по матеріалах кримінального провадження, відповідно до якого підписи у податкових накладних, виписаних контрагентом на адресу позивача, у графі «підпис і прізвище особи, яка склала податкову накладну» виконані іншою особою.

За таких обставин податкові накладні, виписані від імені контрагента не можна вважати належно оформленими та підписаними повноважними особами документами, які посвідчують факт придбання товарів, а тому віднесення відображених у них сум ПДВ до податкового кредиту є безпідставним.

Тому податкові накладні, які стали підставою для формування податкового кредиту, виписані від імені особи, яка заперечує свою участь у створенні та діяльності контрагента позивача, зокрема й у підписанні будь-яких первинних документів, не можуть вважатися належно оформленими та підписаними повноважною особою звітними документами, які посвідчують факт придбання товарів, а тому віднесення відображених у них сум ПДВ до складу податкового кредиту є протиправним.

Більше робочих місць LIGA360 - фіксована ціна. Тільки зараз діють вигідні умови на рішення LIGA360 для бізнесу. Ви зможете підключити до 10 співробітників всього за 10000 грн/міс. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини