Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мікрогранти на створення та розвиток бізнесу: як змінилися умови із 1 червня

Реклама

Починаючи із 1 червня 2023 року діють зміни в Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Їх внесено постановою КМУ від 19.05.2023 № 540.

Державний центр зайнятості навів найбільш важливі новації:

1. Розширено перелік напрямів використання коштів мікрогранту. Відтепер отримувачі можуть придбати за кошти гранту транспортні засоби (що можуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях), які необхідні для провадження господарської діяльності.

2. До критеріїв перевірки ділової репутації отримувача гранту включено додаткові показники: наявність податкового боргу, зокрема - за даними електронного кабінету платника податків; провадження видів діяльності, передбачених цим Порядком, зокрема - шляхом перевірки наявності відповідних дозвільних документів та ліцензій.

3. Збільшено з 15 до 20 робочих днів період, впродовж якого переможець грантової програми має зареєструвати ФОП, якщо він не є підприємцем, або створити юридичну особу, а також укласти договір з Державним центром зайнятості про надання мікрогранту та відкрити рахунок у банку для зарахування коштів.

4. Рішення щодо скасування надання коштів мікрогранту внаслідок невиконання переможцем упродовж 20 робочих днів після отримання позитивного результату вимог, визначених Порядком, може бути переглянуте Державним центром зайнятості у разі надання отримувачем заяви, поданої у довільній формі, з наведенням документально підтверджених причин недотримання встановлених строків.

5. У випадку неподання заявником доопрацьованого бізнес-плану протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення, Державний центр зайнятості приймає рішення про відмову у наданні мікрогранту.

6. Визначено першочерговість працевлаштування офіційно зареєстрованих безробітних на створені згідно з умовами надання мікрогранту робочі місця. Після підписання договору про надання мікрогранту Державний центр зайнятості інформує підприємця про наявність відповідних кандидатів на вакансію серед зареєстрованих безробітних, а в разі їх відсутності комплектування робочих місць здійснюється підприємцем самостійно. У випадку вивільнення такого робочого місця підприємець протягом 5 днів має повідомити про це центр зайнятості. Першочергове заміщення звільненого працівника здійснюється особою з числа зареєстрованих безробітних. У разі відсутності підходящих кандидатур, роботодавець може здійснювати пошук персоналу самостійно.

7. Отримувач зобов'язаний сплатити ЄСВ із зарплати працевлаштованих на новостворені робочі місця осіб у розмірі, не менше ніж розрахованому за 24 місяці (з урахуванням мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня року, в якому отримано мікрогрант).

8. Суб'єкт господарювання зобов'язаний попередити центр зайнятості за місцем укладення договору про надання мікрогранту про намір здійснити реорганізацію, ліквідацію тощо. У разі поділу або ліквідації суб'єкта господарювання, утвореного отримувачем, повернення коштів здійснюється відповідно до чинного законодавства.

9. Уточнено умови повернення мікрогранту:

- у разі повного або часткового невикористання коштів мікрогранту протягом шести місяців з дати їх зарахування на рахунок отримувача в уповноваженому банку - залишок коштів повертається уповноваженим банком на рахунок Фонду соцстрахування на випадок безробіття;

- у випадку невиконання отримувачем обов'язкової умови договору про надання мікрогранту щодо створення впродовж 6 місяців одного-двох робочих місць (залежно від суми мікрогранту) та укомплектування цих робочих місць - грант повертається в повному обсязі;

- якщо отримувачем упродовж трьох років сплачено податки та збори у розмірі, що є меншим від суми отриманого мікрогранту, то різниця повертається підприємцем при розірванні договору або не пізніше останнього робочого дня місяця, у якому спливає трирічний строк від отримання коштів гранту.

Додатково переглядайте - «Які компенсаційні програми для роботодавців надають служби зайнятості у 2023 році».

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини