Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Необґрунтовані активи податківця, занижена ціна нерухомості та 7 млн «від бабусі» у поліцейського – НАЗК полює на порушників

6 червня 2023, 14:58
205
0
Автор:
Реклама

Наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 17.05.2023 р. № 408 затверджено показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України Нацагентство з питань запобігання корупції при перевірці декларацій використовує у тому числі Єдину базу даних звітів про оцінку Фонду держмайна, завдяки чому вдається виявити неправдиві відомості вартості об'єктів нерухомості. Про це повідомили кореспонденту Укрінформу у НАЗК.

«За результатами проведення повних перевірок декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Національне агентство встановлювало недостовірні відомості вартості об'єктів нерухомого майна. При цьому такі відомості встановлюються не лише з використанням Єдиної бази даних звітів про оцінку», - зазначили у НАЗК.

Також агентство назвало низку яскравих прикладів недобросовісності окремих посадовців. Так, за результатами моніторингу способу життя старшого державного інспектора ГУ ДПС на Дніпропетровщині Національне агентство з питань запобігання корупції передало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) матеріали щодо виявлення ознак необґрунтованості активів. Під час моніторингу було встановлено набуття податківцем необґрунтованих активів у вигляді готівкових коштів на суму більше 1,2 млн грн. Прокурори можуть звернутися до суду з позовом про визнання необґрунтованих активів та стягнення їх в дохід держави.

НАЗК в результаті проведеного моніторингу способу життя виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у колишнього голови столичної райдержадміністрації, а також у начальника відділу поліції київського Річкового порту. В обох випадках активи значились у їхніх дружин. У поданій колишнім головою однієї зі столичних райдержадміністрацій декларації ексчиновник вказав, що його дружина отримала у власність два нежитлових приміщення загальною площею 220 кв. м на Дніпровській набережній Києва. Вартість нерухомості - понад 2,5 млн грн. Крім того, вона придбала легковий автомобіль Mercedes-Benz GLS 400 за 3 млн грн. Ексчиновник пояснив, що майно було придбане за кошти, зароблені ним і дружиною упродовж 2020-2021 років. Грошові активи сім'ї у 2021 році зросли на більш, як 1,5 млн грн у порівнянні з попереднім роком, про що свідчать відомості з декларацій службовця за вказані роки. Крім того, подружжя упродовж 2021 року витратило 1,7 млн грн. на побутові потреби. Все вищезазначене свідчить, що вони не мали коштів на придбання зазначених об'єктів нерухомого та рухомого майна.

“Пощастило” й дружині начальника відділу поліції Річкового порту Київ. У поданій декларації правоохоронець зазначив, що його дружина отримала в подарунок від бабусі 7 млн грн. Однак проведений НАЗК моніторинг способу життя службовця встановив, що в бабусі не було таких коштів, які вона могла б подарувати онуці.

Читай усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини