Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Повернення штрафів за торгівлю без РРО та перевірка усіх підприємств до кінця року – Гетманцев

7 серпня 2023, 09:58
1849
0
Автор:
Реклама

Із 1 жовтня в Україні повертають штрафи за торгівлю без касових апаратів - і штрафи є великими. Про це попередив в ексклюзивному коментарі Українському Радіо голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Йдеться про необхідність для підприємців застосовувати РРО/ПРРО. Повернення штрафів передбачив ухвалений Верховною Радою Закон №3219, який набув чинності 1 серпня нинішнього року.

«Що стосується перевірок платників податків, то я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені», - наголосив Данило Гетманцев. Якщо говорити про планові перевірки бізнесу, тобто звичайний контроль, який був до війни, уточнює голова парламентського комітету, то вони відновлені не у повному обсязі: «Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність «білих» операторів і ліквідуємо чорних».

Що стосується електронної акцизної марки, то вона запрацює з 1 січня 2026 року, уточнив Данило Гетманцев. Тому що там задіяне складне програмне забезпечення та задіяні чималі інвестиції.

Як штрафуватимуть із 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів? Уповноважена законом здійснювати перевірки використання РРО або ПРРО підприємцями та штрафує у разі виявлення порушень Державна податкова служба. Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень. Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями. Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини