Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 1 грудня зміняться правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги — постанова Кабміну

11 вересня 2023, 16:48
1096
0
Автор:
Реклама

Кабмін 5 вересня прийняв постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарноі? допомоги в умовах воєнного стану». Вона передбачає, що зміну правил ввезення та обліку гуманітарної допомоги. При цьому інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі. Про це повідомили на Урядовому порталі. Що ж зміниться?

По-перше, впроваджується доступний електронний інструмент обліку гуманітарної допомоги.

За допомогою веб-платформи «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги» організації, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію. Декларація шляхом інформаційного обміну буде прямувати на митницю. Система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код. За цим кодом митники пропускатимуть вантаж.

Декларативний принцип ввезення гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану буде збережено, процес ввезення таких вантажів спрощено.

По-друге, організації, які ввозять гуманітарну допомогу, подаватимуть публічні звіти після її розподілу.

Після того, як організація завезла допомогу, перед роздачею потрібно буде зробити її опис в системі. Потім - внести дані: коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздано вантаж, чи є залишки і які. Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів.

По-третє, постанова скасовує гарантійні листи.

Це означає, що гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження.

Інформація про такі вантажі буде закрита для загалу з міркувань безпеки.

Термін запуску системи - 1 грудня 2023 року.

Ключові бухгалтерські новини й аналітика - у рішенні LIGA360. Налайштуйте свою стрічку новин з обраних ресурсів, читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на єдиній платформі. Замовляй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини