Із 30 вересня розблокування ПН/РК запрацювало за новим порядком. Про це повідомив народний депутат Данило Гетманцев, керівник парламентського комітету з податкової політики. Відповідні зміни передбачені наказом Мінфіну від 14.07.2023 року № 394. Нардеп назвав чотири ключові новації.
По-перше, уточнено, що серед документів для реєстрації ПН/РК платник має надати договори, у тому числі (а не зокрема) ЗЕД-договори. Це уточнення має запобігти ситуаціям, коли від підприємства, яке не веде ЗЕД, вимагали надати ЗЕД-договори.
По-друге, перелік документів, які може надати платник для розгляду питання про реєстрацію ПН/РК, доповнено пунктом "інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі".
По-третє, визначено, що в разі, коли в квитанції до ПН/РК зазначено код товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/умовним кодом товару/ДКПП, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.
По-четверте, тепер подання письмових пояснень та копій документів до РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець).
Бухгалтер знає всі відповіді - з LIGA360. Спробуй інформаційно-аналітичну платформу для пошуку робочих відповідей, актуальних експертних матеріалів та законодавчих новацій. Спробуй всі переваги прямо зараз, замовивши тестовий доступ.
Читайте також:
- Блокування податкових накладних у період воєнного стану: розгляд документів і податковий кредит
- Блокування податкових накладних у період воєнного стану: як подати документи на розблокування
- Помилкові податкові накладні: як позбутись
- Чи ризикові постачання на підставі усних домовленостей
- Взаємозалік заборгованостей за участю платника ПДВ - касовика: податково-облікові нюанси