Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що змінилося з 30 вересня у розблокуванні податкових накладних – Гетманцев

3 жовтня 2023, 10:50
1728
0
Автор:
Реклама

Із 30 вересня розблокування ПН/РК запрацювало за новим порядком. Про це повідомив народний депутат Данило Гетманцев, керівник парламентського комітету з податкової політики. Відповідні зміни передбачені наказом Мінфіну від 14.07.2023 року № 394. Нардеп назвав чотири ключові новації.

По-перше, уточнено, що серед документів для реєстрації ПН/РК платник має надати договори, у тому числі (а не зокрема) ЗЕД-договори. Це уточнення має запобігти ситуаціям, коли від підприємства, яке не веде ЗЕД, вимагали надати ЗЕД-договори.

По-друге, перелік документів, які може надати платник для розгляду питання про реєстрацію ПН/РК, доповнено пунктом "інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі".

По-третє, визначено, що в разі, коли в квитанції до ПН/РК зазначено код товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/умовним кодом товару/ДКПП, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

По-четверте, тепер подання письмових пояснень та копій документів до РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець).

Бухгалтер знає всі відповіді - з LIGA360. Спробуй інформаційно-аналітичну платформу для пошуку робочих відповідей, актуальних експертних матеріалів та законодавчих новацій. Спробуй всі переваги прямо зараз, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

- Блокування податкових накладних у період воєнного стану: розгляд документів і податковий кредит

- Блокування податкових накладних у період воєнного стану: як подати документи на розблокування

- Помилкові податкові накладні: як позбутись

- Чи ризикові постачання на підставі усних домовленостей

- Взаємозалік заборгованостей за участю платника ПДВ - касовика: податково-облікові нюанси

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини