Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виплачуємо дивіденди: ДПС пояснила особливості сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток

12 жовтня 2023, 13:20
1826
0
Автор:
Реклама

Напередодні періодів виплати дивідендів, фахівці ГУ ДПС в Одеській області надали практичні роз'яснення щодо сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Так, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам).

При цьому авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний звітний рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, і обчислюється за ставкою 18%. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об'єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок перераховується до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Сума попередньо сплачених протягом податкового періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий період.

У разі якщо сума попередньо сплаченого авансового внеску перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання підприємством-емітентом корпоративних прав, то сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових періодів до повного його погашення.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів.

У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених п п. 57.1 прим. 1.3 ПКУ), базою для нарахування авансового внеску згідно з абз. 1 та абз. 2 цього підпункту є вартість такої виплати, визначена у рішенні про виплату дивідендів, або вартість такої виплати, розрахована відповідно до принципу «витягнутої руки» в операціях, визнаних відповідно до ст. 39 ПКУ контрольованими. Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п. 136.1 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ПКУ.

Положення п. 57.1 прим. 1.1 ПКУ поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до державного або місцевого бюджету.

При цьому, якщо платіж особою називається дивідендом, такий платіж оподатковується під час виплати згідно з нормами, визначеними згідно з положеннями п. 57.1 прим. 1 ПКУ, незалежно від того, чи є особа платником податку.

Авансовий внесок з податку на прибуток, сплачений у зв'язку з нарахуванням/сплатою дивідендів, є невід'ємною частиною податку на прибуток та не може розцінюватися як податок, який справляється під час репатріації дивідендів (їх сплаті на користь нерезидентів) відповідно до п. 141.4 ПКУ або міжнародних договорів України.

Радимо також ознайомитись зі статтею «Дивіденди учасникам-резидентам у ТОВ під час воєнного стану: податковий облік».

Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини