Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кількість вакансій на ринку праці збільшується – Держслужба зайнятості

1 листопада 2023, 11:35
1022
0
Автор:
Реклама

Починаючи з цьогорічної весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в службі зайнятості. Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні - 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.

У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості:

- м. Києва - 11 тис. вакансій

- Львівській області - 11 тис. вакансій

- Дніпропетровській області - 5 тис. вакансій

- Київській області - 4 тис. вакансій,

- Одеській - 4 тис. вакансій.

Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі. За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:

- на підприємствах переробної промисловості (20%);

- в оптовій та роздрібній торгівлі (16%);

- у сфері освіти (10%);

- на транспорті та пошті (10%);

- у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).

У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:

- кваліфікованих робітників з інструментом - 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр);

- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 18% (водій, оператор/машиніст, котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);

- працівників сфери торгівлі та послуг - 15% (продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник, перукар);

- професіоналів - 14% (вчитель, вихователь, фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог).

Зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.

Наразі, у Львівській області та м. Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві. Зараз на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи (на аналогічний час минулого року - 9 людей). Відповідна інформація озвучена Державною службою зайнятості.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини