Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін змінив порядок реєстрації податкових накладних в автоматичному режимі

8 листопада 2023, 09:08
7246
0
Автор:
Реклама

Уряд вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що спрямовані, зокрема, на збільшення кількості платників, які реєструватимуть податкові накладні за новими показниками автоматично.

Нові показники позитивної податкової історії дозволять сумлінним платникам ПДВ здійснювати реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) в автоматичному режимі, кажуть у Мінфіні. Ці показники передбачають, що:

1. Платник податку протягом шести послідовних місяців проводить придбання та постачання одних й тих самих товарів/послуг в обсягах не менше 75% від загального обсягу операцій у цьому періоді. Також платник має податкове навантаження більше 5% та обсяг податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяці.

2. Платником податку одночасно виконуються такі умови:

- щодо усіх ПН/РК протягом до 180 днів, що передують даті прийняття ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, платником податку подані пояснення та копії документів;

- комісією регіонального рівня прийняте рішення про реєстрацію ПН/РК або комісією центрального рівня прийняте рішення про задоволення скарги та скасування рішення про відмову в реєстрації ПН/РК;

- обсяг податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців;

- щомісячний обсяг постачання в ПН/РК за операціями останніх 6-ти звітних періодів, що передують поточному, перевищує 500 тис. грн.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

3. Платник податку протягом трьох років до подання ПН/РК:

- не мав заборгованості зі сплати податків, не порушував строки подання звітності та строки реєстрації податкових накладних;

- середньомісячний обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН перевищує 500 тис. гривень;

- податкове навантаження більше 5 відсотків;

- обсяг податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму податку на додану вартість по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців.

4. Платником податку одночасно виконуються умови (наразі цей показник є ознакою безумовної реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування):

- сплата ПДВ за останні 12 місяців у розмірі понад 1 млн грн;

- податкове навантаження за останні 12 місяців становить більше 5%.

Тобто одну із ознак безумовної реєстрації «перенесено» в позитивну податкову історію, чим встановлюється запобіжник для використання ризикового податкового кредиту платниками, які наразі при сплаті 1 млн грн за останні 12 місяців реєструють податкові накладні / розрахунки коригування за цією ознакою безумовної реєстрації. При цьому, для доброчесних платників можливість автоматичної реєстрації податкових накладних залишається.

Цікаво, що глава податкового комітету парламенту Данило Гетманцев назвав показники для автоматичної позитивної податкової історії, які дещо відрізняються від озвучених Мінфіном. Зокрема, він говорить про такі ознаки, як відсутність «стрибка» по ПДВ відносно попереднього року (не більше ніж у 1,4 рази), відсутність «стрибка» у порівнянні з попереднім роком по УКТЗЕД, по якому були прийняті позитивні рішення (у поточному періоді реєстрація ПН/РК на суму ПДВ, що не перевищує у 1,4 рази найбільшу місячну суму ПДВ за останній рік). Також нардеп назвав такі нові ознаки:

- середньомісячна сума ПДФО за останні 12 місяців більша суми ПДФО, розрахованої з подвійної мінімальної заробітної плати, та середньомісячна чисельність у такому періоді не менше 5 осіб.

- по усіх Поясненнях, по яких настав граничний строк розгляду, прийняті позитивні рішення (протягом останніх півроку);

- середньомісячна сума ПДФО за останні 12 місяців більша суми ПДФО, розрахованої з подвійної мінімальної заробітної плати, та середньомісячна чисельність у такому періоді не менше 5 осіб.

Як новому ФОП бути впевненим у своїх рішеннях? З LIGA360:Підприємець. Тут знайдеш довідкову інформацію, роз'яснення держорганів, актуальні документи і законодавство. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

- Покупець помилково сплатив більше, ніж передбачено договором: що з ПДВ

- Замовник не погоджує акт наданих послуг: що в обліку виконавця

- Взаємозалік заборгованостей за участю платника ПДВ - касовика: податково-облікові нюанси

- Документальні позапланові перевірки з 1 серпня 2023 року: підстави, умови, обмеження

    Залиште коментар
    Увійдіть щоб залишити коментар
    УВІЙТИ
    Підпишіться на розсилку
    Головні новини і аналітика для вас по буднях
    Схожі новини