Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українки, вимушені виїхати за кордон, теж можуть оформити лікарняний для декретної відпустки

16 листопада 2023, 10:05
1978
0
Автор:
Реклама

Лікарі можуть формувати медичні висновки для вагітних пацієнток, які перебувають за кордоном, без проведення особистого огляду. Вони роблять це на підставі іноземних медичних документів, що засвідчують факт вагітності або пологів у жінки. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у разі вагітності та пологів може сформувати як сімейний лікар, з яким пацієнтка уклала декларацію, так і будь-який інший лікар, який має право формувати МВТН у цій категорії, пояснює МОЗ.

Український лікар формує медичний висновок на підставі іноземних медичних документів, що засвідчують вагітність жінки. Для цього вагітна має надіслати лікареві (поштою чи доступним месенджером) перекладені державною мовою та нотаріально засвідчені (за потреби) іноземні медичні документи, в яких зазначено строк вагітності, на підставі яких український лікар має сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність після настання 30 тижня вагітності пацієнтки.

У випадку пологів: український лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність з дати пологів також на підставі даних іноземних медичних документів про пологи.

Якщо в жінки за кордоном були ускладнені пологи або народилося декілька маленьких українців, лікар має сформувати породіллі медичний висновок не на 126, а на 140 календарних днів.

Покроковий алгоритм дій для вагітних українок, які перебувають за кордоном та продовжують сплачувати податки до українського бюджету самостійно або через офіційного роботодавця, виглядає так:

1) Зверніться по медичну допомогу в країні перебування. На момент настання чи після 30 тижня вагітності отримайте іноземний медичний документ, в якому зазначено факт та термін вагітності. МОЗ рекомендує перекласти іноземний медичний документ українською та нотаріально завірити ці переклади.

2) Зверніться до свого сімейного лікаря або ж іншого лікаря, якому ви надали право на перегляд медичної інформації в ЕСОЗ та повідомте про потребу у формуванні медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

3) Передайте лікареві іноземні медичні документи з їх перекладом в узгоджений з лікарем спосіб.

4) Переконайтеся, чи вдалося лікареві успішно сформувати медичний висновок.

5) В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України перевірте успішність сформованого електронного лікарняного.

6) Повідомте роботодавця про е-лікарняний та чекайте на отримання соціальних виплат.

Не витрачайте час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

- Порядок "самостійного" оформлення декретних

- Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: умови та порядок надання

- З декрету в декрет: як оформити й оплатити нову відпустку

- Оплата тимчасової непрацездатності після звільнення працівника з військової служби: що - врахувати роботодавцю

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини