Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Права на нерухомість виникли до 2013 року – чому українцям відмовляють в онлайн-реєстрації

16 листопада 2023, 11:50
7428
0
Автор:
Реклама

Надання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав у ДРРП (Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) на об'єкти нерухомого майна, права власності на які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 р. (тобто, до запровадження ДРРП у 2013 році) з кожним днем набуває популярності. Послуга вже доступна у межах 12 регіонів.

Мешканці Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської області, а також у м. Луцьк Волинської області можуть зареєструвати свою нерухомість онлайн. Зовсім скоро ця послуга буде доступною і для жителів Сумської області. Надалі перелік регіонів, де діятиме така послуга, буде розширюватися.

Отже, щоб онлайн зареєструвати нерухомість, треба:

- на порталі Дія обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»;

- внести необхідну інформацію та скани документів;

- підписати заяву електронним підписом.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту. Реєстрація нерухомості є підтвердженням, що саме ви - законний власник нерухомого майна. Тож, шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі.

А в умовах повномасштабної війни онлайн-реєстрація майна набула ще більшої актуальності. Адже чимало архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ), де зараз і зберігається більшість відомостей про нерухомість, знищили або розікрали російські окупанти.

Які найпоширеніші причини відмов у онлайн-реєстрації нерухомості:

- відсутні необхідні для реєстрації державних прав документи;

- право власності вже зареєстровано;

- право власності виникло після 01.01.2013 року;

- для реєстрації права власності, що належить на праві спільної-сумісної власності, необхідно звернутися всім співвласникам;

- розбіжності в адресі об'єкту нерухомого майна.

Внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити ваші дані, кажуть у Мін'юсті. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів.

Не витрачайте час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини