Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може роботодавець звільнити за скороченням штату працівника перед пенсією – Держпраці

17 листопада 2023, 09:10
3421
0
Автор:
Реклама

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, може бути розірваний роботодавцем у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі скорочення чисельності або штату працівників, відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП.

Відповідно до частини другої статті 49-2 КЗпП передбачено, що при вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці має враховуватися переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.

У таких випадках роботодавець повинен дотримуватися вимог статті 42 КЗпП, якою встановлено, що при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається в тому числі працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат (п. 10 ст.42 КЗпП).

Таким чином, особи передпенсійного віку включені до категорії осіб, яким надано переважне право залишатися на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників за умови однакової продуктивності праці, пояснює Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Хочеш отримати більше інформації з цього кадрового питання? Один пошуковий запит - уся аналітика, коментарі, законодавство з теми. Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? Замов LIGA360 - дізнавай першим про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини