Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якщо борг стягує держвиконавець, то сума стягненого буде більша за борг – Мін’юст

17 листопада 2023, 10:55
994
0
Автор:
Реклама

Під час примусового виконання рішень державними виконавцями найчастіше списуються кошти з арештованих рахунків боржників, тому виникає питання, чому з них стягується більша сума, ніж сума заборгованості. Примусове виконання рішення розпочинається з моменту прийняття державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження, тому одночасно з відкриттям виконавчого провадження виноситься постанова про стягнення виконавчого збору (стаття 27 Закону). Виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами ДВС.

Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10% суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, яка підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості зі сплати аліментів. За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи (13 400 грн - станом на 2023 рік) і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи (26 800 грн - станом на 2023 рік).

При цьому статтею 27 Закону встановлено вичерпний перелік підстав та умови, за якими виконавчий збір не стягується. А тому справляння виконавчого збору є обов'язковим стягненням з боржника на користь Державного бюджету України. Згідно з пунктом 33 частини 2 статті 29 БКУ 50% виконавчого збору, стягнутого органами ДВС належать до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Окремо Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) звертає увагу, що під час примусового виконання рішення стягуються з боржника кошти на витрати виконавчого провадження. Це кошти за рахунок яких здійснюється фінансування виконавчого провадження (стаття 42 Закону), його організація та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень. Витрати виконавчого провадження органів ДВС здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів виконавчого провадження (авансового внеску стягувача та стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження).

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Читайте також:

- Повернення боргу єдиннику за рішенням суду у вигляді майнових прав: чи можна зберегти свій статус

- Чи є підтвердженням договору позики зазначення призначення платежу в разі переказу коштів на картку

- Прощення боргу перед нерезидентом: чи є "прибуткові" коригування?

- Списання безнадійної дебіторки: чи є поправка на війну

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини