Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як будувати трудові відносини з вагітними жінками і працівниками з дітьми — ДПС

Реклама

Щоб максимально взаємовигідно побудувати трудові відносини з вагітними жінками та працівниками, які виховують дітей до 14 років, варто знати, в яких випадках їм не можна відмовляти в працевлаштуванні, які відпустки й пільги слід надавати та про інші важливі нюанси.

Припустимо, що на вакансії роботодавця відгукнулися вагітна жінка, мати дітей до 3 років, одинока мати дитини до 14 років або дитини з інвалідністю, а також особа, яка виховує дитину до 14 років без матері. Жоден із цих випадків не може слугувати відмовою у прийнятті на роботу. Якщо є інші поважні причини, то їх варто обґрунтувати у письмовій формі, адже таке рішення можуть оскаржити в суді. З цих же причин заборонено знижувати таким працівникам зарплату.

Вагітну або працівницю, яка має дітей до 3 років і не може виконувати свої обов'язки, слід перевести на легшу й безпечнішу роботу, знизити норму виробітку зі збереженням середньої зарплати.

Також заборонено вимагати від неї працювати вночі (з 10 години вечора до 6 години ранку), у понаднормові години та вихідні або їздити у відрядження. Якщо жінка має трохи старших дітей (від 3 до 14 років) або ж доглядає дитину з інвалідністю, за бажанням вона може працювати понаднормово чи їздити у відрядження. Ці самі вимоги поширюються і на працівників, які виховують малолітніх дітей без матері.

Спеціалісти Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадали, які відпустки надаються вагітним жінкам і працівникам із дітьми:

  • оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами;

  • одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини;

  • відпустка для догляду за дитиною;

  • відпустка працівникам, які всиновили дитину (дітей);

  • додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини