Чинними нормами ПКУ не передбачено звільнення фізособи, яка була призвана на військову службу до ЗСУ під час загальної мобілізації, від сплати МПЗ, що нарахували контролери у податковому повідомленні-рішенні.
Проте така особа може бути звільнена від передбаченої ПКУ відповідальності за несвоєчасну сплату МПЗ, якщо погасить зобов'язання протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Для цього варто подати до ДПС заяву про відсутність можливості виконання податкового обов'язку разом з документами, які передбачені Переліком документів (затвердженим наказом Мінфіну від 29.07.2022 року № 225) і підтверджують неможливість платника податків - фізособи, зокрема, самозайнятої особи, своєчасно виконати повинність (і обов'язок податкового агента теж). Тобто разом з заявою необхідно надати копію військового квитка або іншого документу, виданого відповідним держорганом, де зазначено дані про призов на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Спеціалісти Головного управління ДПС у Житомирській області уточнили, що у разі відсутності у платника податків можливості підготувати таку заяву та відповідні документи (їх копії), інформацію у строки, визначені п. 3 розд. ІІ Порядку № 225 (не пізніше 30 вересня 2022 року), платник податків має це зробити не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем, в якому відбудеться демобілізація (абз. 2 п. 4 розд. ІІ Порядку № 225).
Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.