Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховна Рада прийняла законопроєкт про мобілізацію в першому читанні

8 лютого 2024, 09:10
20786
0
Автор:
Реклама

Верховна Рада України 7 лютого 2024р. прийняла у першому читанні за основу проєкт Закону щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (реєстр. №10449). Нагадаємо, що ним, зокрема, передбачено уточнення підстав для надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації.

Як розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв, представники Міністерства оборони були присутні на засідання профільного Комітету. «Ми почули їхню позицію, а вони почули нашу позицію, що має бути змінене до другого читання. Думаю, що цей законопроєкт має бути змінений і збалансований до другого читання. Зокрема, не можуть аспіранти, що навчаються на контракті й на бюджеті, мати різні умови відстрочки від мобілізації. Зараз виглядає так, що ті, хто на бюджеті, мають відстрочку, а для тих, хто на контракті, Міністерство оборони пропонує її скасувати. Це в принципі порушує баланс та Конституцію. Думаю, що це буде виправлено», - зазначив політик.

За його словами, ухвалений законопроєкт базово вже більше відповідає і потребам, які є від військових та Генштабу, і більш справедливий стосовно тих, хто має йти у військо. Водночас залишаються питання щодо ухилянтів. «Тут потрібно зважити всі «за» та «проти», адже ми дійсно можемо не отримати результату щодо поповнення війська, але точно отримаємо негативний результат в економічному плані. Порівняно з першою редакцією, Міністерство оборони змінило лише те, щоб рішення стосовно ухилянтів покладалося не на ТЦК, а на суди. Це вже більш справедливий підхід. Проте чи взагалі потрібний такий підхід, залишається під питанням. Ми хочемо вислухати всі сторони», - наголосив народний депутат.

Він додав, що тепер є 14 днів на подачу правок, і робота профільного Комітету залежатиме від кількості цих правок. «Думаю, якщо буде від 100 до 500 правок, то ми це досить швидко опрацюємо. Якщо ж буде більш як декілька тисяч правок, то розгляд може затягнутися. Сьогодні у нас на Комітеті були депутати, які подавали альтернативні законопроєкти. Загалом те, що вони пропонували, сходиться з нашою позицією. Якщо ми знайдемо консенсус у ключових питаннях, то буде консенсус у залі й під час голосування», - підкреслив парламентарій.

Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що законодавчих змін у питанні мобілізації чекають сотні тисяч захисників та захисниць, які вже служать в Силах оборони. Ці зміни, за його словами, також потрібні, щоб держава могла ефективно залучати військовозобов'язаних, які вже найближчим часом стануть до лав війська. «Ці зміни роблять державу стійкішою, а військо сильнішим в протистоянні з ворогом», - підкреслив міністр. «Попереду підготовка законопроєкту до другого читання. Час змін в інтересах захисників та захисниць настав! Час дорослих рішень!», - заявив Рустем Умєров.

Усі зміни в оплаті праці та кадровому обліку в 2024 році відстежуйте в LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини