Порядок реєстрації та застосування РРО затвердили наказом Мінфіну «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» від 14.06.2016 р. № 547.
Нагадаємо, що реєстрація РРО діє до дати її скасування (п. 1 гл. 4 розд. ІІ Порядку № 547). При цьому скасувати реєстрацію РРО можна у випадках описаних у пп. 1 та 13 п.1 гл.4 розділу ІІ Порядку № 547, а саме:
суб'єкт господарювання подає заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО (дод.4 до Порядку № 547);
щодо господарської одиниці, де використовують РРО, суб'єкт господарювання повідомляє контролерів, що об'єкт оподаткування закритий або не експлуатується. У такому випадку скасувати реєстрацію РРО податківці можуть примусово.
Щоб провести зазначену процедуру на тимчасово окупованих територіях, або на територіях, де ведуться бойові дії, платнику потрібно подати контролерам:
повідомлення за формою № 20-ОПП та/або;
заяву про скасування реєстрації РРО за формою № 4-РРО.
Згадані документи дозволено подавати у паперовій та в електронній формі.
Перед скасуванням реєстрації РРО, інформують у Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, його необхідно розпломбувати в центрі сервісного обслуговування, з яким укладали договір про технічне обслуговування та ремонт РРО. Така процедура за можливості проводиться і для РРО, щодо яких контролери прийняли рішення про примусове скасування реєстрації.
Важливо, що скасовуючи реєстрацію РРО платник одночасно повинен скасувати і книгу обліку розрахункових операцій, що зареєстрована на такий РРО.
Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.