Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи має право на податкову соціальну пільгу працюючий студент

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Житомирській області нагадали, що згідно з пп. 169.1.3 ПКУ і нормами абз. 1 пп.169.4.1 ПКУ, студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, який отримує від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 ПКУ.

Важливо, що:

  • 100 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 1514 грн. (50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року: 50% х 3028 грн.),

  • 150 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 2271 грн. (150% х 1514 грн.).

Проте, якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкову соціальну пільгу до його заробітної плати не застосовують (пп. 169.2.3 ПКУ). Це стосується також зарплати платників, які протягом звітного податкового місяця отримують доходи, крім зарплати, у вигляді грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, які виплачують з бюджету.

Тобто, інформують податківці, якщо студент не отримує дохід у вигляді стипендії, або отримує стипендію, яку виплачують не з бюджету, то він має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги.

Як швидко аналізувати великі масиви законодавчої інформації? З рішенням LIGA360 PRO. Легко знайдіть пов?язану аналітику, НПА, судову практику для будь-якого документа. Більше переваг за посиланням.

Радимо ознайомитись:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини