Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заборона купівлі товарів і послуг у росіян, білорусів та іранців, а продукти – лише через Прозорро – рішення КМУ

12 лютого 2024, 14:00
634
0
Автор:
Реклама

Заклади освіти, охорони здоров'я та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер купуватимуть низку продуктів, в першу чергу, за електронним каталогом. Відповідні зміни до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану схвалив уряд. Умова діє на закупівлі вартістю 100 тис грн. та вище.

«Міністерство економіки проаналізувало, який набір продуктів найчастіше закуповується закладами освіти, медичними закладами, та запропонувало зміни до чинних нормативних актів, покликані спростити для замовників та постачальників закупівлі таких продуктів. Механізм закупівель за електронним каталогом - найбільш зрозумілий та доступний, тож ми пропонуємо замовникам та постачальникам використовувати під час закупівель саме електронний каталог», - пояснила заступник міністра економіки Надія Бігун.

До переліку товарів, які мають закуповуватися за каталогом, внесені, зокрема, м'ясо - курятина, свинина, яловичина, заморожена риба, яйця, молоко та молочні продукти включно зі сметаною та кефіром, сирні вироби, цукор буряковий, макарони, борошно та різні крупи, овочі та фрукти - капуста, буряк, морква, яблука, картопля та ін.

Електронний каталог Prozorro Market є частиною реформ в галузі публічних закупівель та дозволяє замовникам проводити конкурентні закупівлі типових товарів лише за 9 днів, збираючи конкуренцію вдвічі вищу, ніж під час класичної тендерної процедури.

Передбачається, що в разі коли закупівля за електронним каталогом шляхом запиту пропозицій не відбулася, замовник може провести закупівлю на відкритих торгах, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі. Або ж закупівлю шляхом запиту пропозицій з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану.

Цим же рішенням уряд заборонив закупівлю товарів, робіт та послуг у фізичних та юридичних осіб з рф, білорусі та Ірану, у компаній, кінцевими бенефіціарами, чи власниками понад 10% акцій яких є громадяни цих країн. Винятки:

- громадяни проживають на території України на законних підставах;

- активи громадян з цих країн в компаніях-постачальниках передані АРМА;

- товари з рф та рб необхідні для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до 19 жовтня 2022 року.

LIGA360 для органів влади - зручний інструмент для роботи держслужбовців, юристів, бухгалтерів та інших фахівців. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини