Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бронювання за додаткову плату можуть ввести рішенням Кабміну, а не законом – нардеп

13 лютого 2024, 14:50
1872
0
Автор:
Реклама

У Верховній Раді напрацьовують концепцію бронювання працівників від мобілізації за додаткову плату. Про це сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у програмі Укрінформу «Самохвалов запитує».

За його словами, законопроєкт щодо додаткового щомісячного фіксованого платежу за бронювання поки не розробляється. Наразі триває обговорення цієї концепції: "Чому немає законопроєкту, тому що ми не впевнені, що це має йти через законопроєкт. Можливо, це має бути на рівні Кабміну, через рішення уряду. Також ми не хочемо цією моделлю зірвати мобілізацію".

Він підкреслив, що суть цієї концепції полягає в тому, щоб будь-яке підприємство або фізична особа-підприємець могли подати на бронювання співробітника, заплативши за нього щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної заробітної плати військовослужбовців. На сьогодні - це близько 20 тисяч грн.

За словами Наталухи, перш за все - це буде добровільний військових збір. Більше того, підприємство буде саме вирішувати кого бронювати. У підсумку, реалізація такої концепції щодо додаткової плати за бронювання працівника допоможе менше залежати від зовнішніх факторів.

"Якщо відштовхуватись від цифри у 20 тис. за стратегічного працівника, то це може принести в бюджет від 203 млрд грн до 520 млрд грн. Яку кількість людей це може охопити? То знову ж таки, залежно від того, чи ми включаємо ФОПи у це рівняння, чи не включаємо. Попередньо - це від 700 - 800 тисяч до 1,5 мільйона осіб", - сказав Наталуха.

Усі зміни в оплаті праці та кадровому обліку в 2024 році відстежуйте в LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини