Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринок ЄС відкритий для України, але для трьох видів продукції будуть кількісні обмеження

15 лютого 2024, 13:25
1886
0
Автор:
Реклама

Продовження режиму лібералізації торгівлі між Європейським Союзом та Україною передбачає кількісні обмеження для трьох позицій сільськогосподарської продукції, а не їх заборону. Про це посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова заявила в інтерв'ю Укрінформу.

Вона зауважила, що Брюссель пропонує й надалі тримати ринки ЄС відкритими для України, водночас є застереження про автоматичні запобіжники, які, втім, стосуються не всіх сільськогосподарських продуктів, а лише трьох позицій. Цей механізм буде застосовано у випадку, якщо окремі країни-члени ЄС доведуть шкоду, якої зазнають їхні виробники.

«Але рівень застосування запобіжників знаходиться на середніх показниках імпорту за 2022-2023 роки. Тобто про заборону не йдеться. Мають місце кількісні обмеження. Але я вважаю, що найважливіше у пропозиції (яка ще тільки має бути схвалена) полягає в тому, щоб залишити європейські ринки здебільшого відкритими для української продукції», - сказала Матернова.

Автономні торговельні заходи ЄС для України були введені в дію 4 червня 2022 року для підтримки української економіки. Разом із запровадженими Євросоюзом «коридорами солідарності» дозволили зберегти стабільний потік товарів з України у 2022-23 роках попри війну.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини