Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оборонний комітет Ради схвалив категорії звільнених від мобілізації за новим законом

1 березня 2024, 09:10
8042
0
Автор:
Реклама

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки працює над остаточною версією законопроєкту про мобілізацію. Про це секретар комітету, полковник Служби безпеки України Роман Костенко розповів у коментарі Укрінформу.

"Нагадаю, що ми маємо опрацювати більше чотирьох тисяч правок. Для зручності всі вони розподілені на 16 блоків, які висвітлюють концептуальні речі. Але хочу підкреслити, що ми визначаємо загальне бачення членів комітету щодо того чи іншого питання. Потім будемо розглядати самі правки", - повідомив Костенко.

Він зазначив, що ухвалено рішення про звільнення від призову під час мобілізації таких категорій:

- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

- жінки та чоловіки, які мають дитину або дітей віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини або дітей помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим;

- опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років; члени сім'ї осіб з інвалідністю I та II групи.

Секретар оборонного парламентського комітету також поінформував про ретельний розгляд і голосування блоку правок "Додаткові повноваження поліції". За його словами, народні депутати погодилися, що поліція має не вручати повістки, а брати участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. "Також надамо право уповноваженому представнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейському здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів", - додав секретар Комітету.

Окрім того, він зауважив, що окремим блоком члени комітету розглянули і підтримали надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.

"Довго дискутували, але проголосували за встановлення додаткових вимог щодо можливості проходження державної служби або служби в поліції тільки після проходження базової загальновійськової підготовки (із відтермінуванням до 2026 року) або військової служби. Також ухвалили рішення щодо категорії осіб, які підлягатимуть бронюванню", - підкреслив Костенко.

Він констатував, що станом на зараз залишилося обговорити положення щодо виконання військово-транспортного обов'язку, а також положення щодо ротації, які відсутні в урядовому проєкті закону.

Усі зміни в оплаті праці та кадровому обліку в 2024 році відстежуйте в LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини