Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Від ризику податкових перевірок звільнять членів Клубу білого бізнесу – Гетманцев

13 березня 2024, 09:15
1325
0
Автор:
Реклама

Глава податкового комітету парламенту Данило Гетманцев розповів, що разом з колегами розробил законопроект про «клуб білого бізнесу». Нардеп назвав це новим суспільним договором держави і бізнесу. Наразі законопроєкт ще не зареєстрований у Верховній Раді й відкритий для підписання іншими нардепами.

Сутність ідеї в тому, що якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищого за середній по галузі рівень зарплати, то податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється. Також Гетманцев натякув і на інші переваги від перебування у «клубі». Водночас перелік повинні переглядати щокварталу.

Майбутнім законопроєктом запропонують такі новації:

1) розширення змісту поняття «податковий ризик» та запровадження терміну «комплаєнс (управління податковими ризиками)»;

2) запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;

3) до Переліку щоквартально включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо);

4) ведення Переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:

а) мораторій на документальні перевірки;

б) скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування - 5 календарних днів;

в) індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;

г) за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв'язку, у тому числі у режимі відеоконференції;

ґ) платник податків на свій запит у п'ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

Як дізнатися, чи є ваша компанія в плані-графіці перевірок на 2024 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - і відкрийте розділ "Перевірки". Спробуйте прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини