Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 квітня зросте розмір компенсацій роботодавцям — Держслужба зайнятості

Реклама

З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 р. № 3460-ІХ, мінімальна зарплата в Україні зросте до 8 тис. грн. У зв'язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що узгоджені з мінімальною зарплатою. Про це ми вже писали.

Також, інформує Державна служба зайнятості, підвищення розміру мінімальної зарплати в Україні вплине і на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.

Так, розмір компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць тепер становитиме 8 тис. грн (50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімалки). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років - в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років - на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби - на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн (не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або, тих які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців зросте до 3520 грн (не більше подвійного розміру мінімального ЄСВ, який становить 22% від розміру мінімальної зарплати). Тривалість такої компенсації становить 12 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн (1 мінзарплата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці). Тривалість такої компенсації становить не більше 3 місяців, а для людей з інвалідністю не більше 6 місяців.

Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО зросте до 16 тис. грн. (не вище двох розмірів мінзарплати або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців, для осіб які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні 12 місяців, за кожен непарний місяць.

Зросте і розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа - до 4 тис. грн (не вище 50% розміру мінзарплати). Тривалість такої допомоги становить не більш 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців.

Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн за місяць (не більше півтора розміру мінімальної зарплати за повністю виконану місячну(годинну) норму праці).

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини