Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кому дозволено не сплачувати податок на нерухомість у 2024 році

5 квітня 2024, 16:32
16679
0
Автор:
Реклама

Цього року власники нерухомого майна повинні сплатити податок на нерухомість за звітний 2023 рік. Проте певні категорії громадян мають право цього не робити.

Податок на нерухомість доведеться сплатити саме за "зайві квадрати". Тобто власники, чия нерухомість за площею перевищує допустимі законом норми, мають відраховувати за це гроші до державної казни. Лише певні категорії громадян "звільнені" від цієї плати.

Не сплачувати податок на нерухомість мають право громадяни, які проживають на територіях, де тривають воєнні дії. Також це стосується українців, домівки яких розташовані на тимчасово окупованій території. Українці, чиї житла стали непридатними для проживання внаслідок війни, тобто були зруйновані або сильно пошкоджені, теж можуть не платити податок.

А також за "зайві квадрати" мають право не платити:

- багатодітні сім'ї;

- одинокі матері, які виховують сиріт або дітей з інвалідністю;

- учасники АТО;

- заклади освіти;

- релігійні організації.

Що стосується пенсіонерів, то їхня нерухомість за нормами підлягає оподаткуванню. Вік власника житла не скасовує його обов'язку сплачувати податок за надлишкову житлову площу, повідомило Головне управління ДПС у Житомирській області.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини