Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які податкові наслідки мають втрати пального через військову агресію рф

6 травня 2024, 11:00
53
0
Автор:
Реклама

Фахівці ДПС надали відповідь на питання «Які податкові наслідки мають втрати пального через військову агресію російської федерації?».

Контролери нагадали: податкове зобов'язання з акцизного податку щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає якщо, зокрема, платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролерам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації, підлягають відображенню в податковому обліку на підставі первинних документів та з урахуванням положень ст. 231 ПКУ.

Суб'єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов'язані скласти акцизну накладну на такі операції в одному примірнику (код операції для складання в одному примірнику - 2) та зареєструвати в ЄРАН.

При цьому, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, реєстрацію в ЄРАН акцизних накладних здійснюють з урахуванням особливостей, визначених у пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ

Радимо також ознайомитися зі статтею «Закон № 3603: "акцизні" зміни».

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 114.10 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини