Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що слід врахувати роботодавцю при організації робіт у літній період — Держпраці

Реклама

У Держпраці акцентують увагу на необхідності профілактики перегрівання працюючих в умовах нагріваючого мікроклімату особливо з настанням літнього періоду року.

Фахівці нагадали, що у разі неможливості нормалізувати показники темпаратури повітря робочої зони за допомогою технічних засобів, то слід застосовувати інші заходи профілактики перегрівання.

Таки заходи передбачені п. 2.9 ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми виробничих приміщень».

Тобто, щоб уникнути перегрівання працюючих в умовах нагріваючого мікроклімату організовують раціональний режим праці та відпочинку.

При мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку слід організовувати за рахунок тривалості робочого часу:

  • при температурі повітря, що перевищує допустимий рівень, тривалість регламентованих перерв становить не менше 10 % робочого часу на кожні 2°C перевищення;

  • при поєднанні температури повітря, що перевищує допустимий рівень, з відносною вологістю, яка перевищує 75 %, тривалість регламентованих перерв рекомендують встановлювати не менше 20 % робочого часу.

Також для профілактики порушень водно-сольового балансу тих, хто працює в умовах нагріваючого мікроклімату, потрібно забезпечити компенсацію рідини, солей (натрій, калій, кальцій та ін.), мікроелементів (магній, мідь, цинк, йод та ін.), розчинних в рідині вітамінів, які виділяються з організму потом.

Для співробітників, які працюють в умовах підвищеної температури повітря, роботодавець має обладнати приміщення в робочій зоні з оптимальним мікрокліматом (кімнати, кабіни, бокси з кондиціонерами та обладнанням радіаційного охолодження) для відпочинку на час регламентованих перерв, прийому їжі і т.ін. - з метою профілактики перегрівань.

Підсумовуючи вищевикладене, у Східному міжрегіональному управлінні державної служби України з питань праці, рекомендують роботодавцям врахувати надану інформацію при організації робіт у теплий (літній) період року.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини