Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що змінилося щось у питаннях військового обліку та мобілізації жінок з 18 травня

22 травня 2024, 10:05
3553
0
Автор:
Реклама

Із 18 травня набув чинності Закон про мобілізацію. Чи змінилося щось у питаннях військового обліку та мобілізації жінок? Наразі в Україні ставати на військовий облік в обов'язковому порядку мають лише певні категорії жінок. Для інших це відбувається добровільно. При цьому призивати на службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави, можуть у добровільному порядку, розповіло інформаційне агентство Міноборони Арміяінформ.

Кому обов'язково ставати на облік?

Згідно з частиною 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» на військовий облік мають стати жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю. При цьому вони мають бути придатними до проходження військової служби за станом здоров'я та віком.

Раніше була чинною норма, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026 року. Однак Кабмін своєю постановою № 563 від 16 травня 2024 року цю норму прибрав.

Хто може стати на військовий облік добровільно?

Є затверджений Міністерством оборони перелік спеціальностей та професій, які мають споріднення з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Усі жінки, які мають такі спеціальності та професії, можуть за власним бажанням стати на облік військовозобов'язаних. Умова - придатність до проходження військової служби за станом здоров'я та віком.

Чи можуть мобілізувати жінок, які перебувають на обліку?

Наразі в частині 12 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» вказано, що жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на військову службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час в добровільному порядку.

До речі, нині на законодавчому рівні прописано, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками, що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі та дотримання правил військового обліку.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини