Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпідтримка агровиробників через систему Державного аграрного реєстру - новий законопроєкт

Реклама

Мінагрополітики на засіданні Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації презентувало проєкт Закону № 11063 «Про Державний аграрний реєстр». Інформацію про це розмістили на сайті Урядового порталу.

Законопроєкт розробили для удосконалення механізму надання державної підтримки агровиробникам, зокрема, через систему Державного аграрного реєстру. Водночас, документ врегульовує функціонування ДАР відповідно до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри» від 18.11.2021 р. № 1907-IX.

Проєктом Закону передбачено:

  • розширення кола користувачів ДАР для надання підтримки не лише виробникам сільськогосподарської продукції, а й організаціям водокористувачів, суб'єктам агропромислового комплексу, підприємствам вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу;

  • врегулювання правового статусу ДАР та джерел його фінансування;

  • забезпечення можливості формування витягів з Державного аграрного реєстру;

  • визначення прав та обов'язків користувачів Державного аграрного реєстру;

  • обов'язкове використання даних ДАР при наданні державної підтримки або за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, грантів у сільському господарстві чи іншої допомоги. Також надання часткових гарантій за кредитними зобов'язаннями малим і середнім агропідприємцям та страхування сільськогосподарської продукції.

Користувачі для отримання допомоги, зауважили в Міністерстві, зможуть подати заявку в зручному автоматизованому режимі. Без будь-яких паперових документів, що значно пришвидшить і спростить всю процедуру.

Також прийняття Закону має забезпечити електронну інформаційну взаємодію ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами, електронно-інформаційними ресурсами, кадастрами.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини