Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Верховній Раді заявили, що настав час для економічного бронювання

23 травня 2024, 09:58
4810
0
Автор:
Реклама

Питання економічного бронювання працівників від мобілізації знову опинилося в центрі уваги. Ініціативна група нардепів на чолі з главою економічного комітету ВРУ Д. Наталухою напрацювала пропозиції надати можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 тисяч грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати.

«Поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація», - розповів голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук. Це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. «Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання», - каже депутат.

«Бізнес просить владу допомогти зробити і економіку сильнішою. Яким чином? Зробивши мобілізацію більш прогнозованою. І в цьому ключі питання економічного бронювання виглядає як інструмент, який вартує того, щоб бути розглянутим. На думку бізнесу Європейської Бізнес Асоціації, визначення безпосередньо самим бізнесом тих співробітників, які є критичними для продовження ефективної діяльності підприємства в умовах війни допоможе сповільнити велику хвилю проблеми кадрів, яка щомісяця все більше накриває бізнес, що працює в Україні», - заявили в Європейській Бізнес Асоціації.

До речі, на сайті Президента України було зареєстровано петицію, яка закликає якомога швидше впровадити систему економічного бронювання. За перший день її підписали трохи більше півтисячі громадян з необхідних 25 тисяч.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини