Суб'єкти господарювання у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту зобов'язані проводити розрахунки з дотриманням вимог Закону №265 з обов'язковою видачею розрахункових документів встановленої форми та змісту.
На сьогодні суб'єкти господарювання при наданні послуг, приймаючи до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби, зобов'язані проводити розрахунки за них через РРО/ПРРО та надавати споживачам послуг відповідні розрахункові документи.
Разом з цим згідно з пунктом 4 статті 9 Закону №265 РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті.
Друкарство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення, здійснюється в друкарні. ДПС звертає увагу, що обов'язковими реквізитами зазначених документів є їх назви - «талон, квитанція, квиток» (далі - проїзні документи).
Тільки проїзні документи, виготовлені у спосіб, передбачений пунктом 4 статті 9 Закону №265, зокрема, з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, можуть вважатися відповідними розрахунковими документами.
Враховуючи зазначене, суб'єкти господарювання, які надають послуги пасажирського автомобільного перевезення мають право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки лише у разі продажу проїзних документів з нанесеними друкарським способом серію, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті.
Проїзні документи, які не відповідають вказаним вимогам, не приймаються як розрахункові, видача зазначених документів споживачам послуг є порушенням порядку проведення розрахунків, наголошує ДПС.
Як новому ФОП бути впевненим у своїх рішеннях? З LIGA360:Підприємець. Тут знайдеш довідкову інформацію, роз'яснення держорганів, актуальні документи і законодавство. Більше переваг за посиланням.
Радимо також ознайомитись зі статтею «Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: звільнення від відповідальності».