Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи має право на щорічну основну відпустку працівник, який не працював, але зарплата за ним зберігалась

Реклама

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці у відповідь на запит повідомив у листі від 04.03.2024 р. N 360/2/2.1-ЗВ-24а, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ст.6 Закону № 504/96-ВР), зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та зарплата повністю або частково. Також до такого стажу включають і час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу.

Проте це не стосується випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігалися місце роботи і посада на підприємстві на час призову.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини