Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабінет Міністрів готує підвищення певних податків – Гетманцев

11 червня 2024, 09:50
1704
0
Автор:
Реклама

В умовах військових потреб, що зростають, коштів у бюджеті не вистачає, і їх десь треба шукати. Для цієї проблеми є рішення нейтральні, позитивні та негативні, каже голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев. Позитивне рішення, за його словами, - це передусім детінізація бізнесу, але це довгий процес. Другий крок - це перенаправлення частини вільної банківської ліквідності на ОВДП.

«Це непогані рішення, але, на жаль, на столі зараз більше поганих рішень, які ми взагалі не хотіли б використовувати. Це секвестр бюджету, тобто це скорочення видатків. Насправді там нема чого скорочувати, щоб покрити потреби Міністерства оборони. Непорівнянні цифри», - каже політик. Також потенційними поганими рішеннями він називає понадпланову девальвацію гривні та/або емісію гривні.

Поганим для економіки рішенням «з тих, що в нас є на столі» Гетманцев назвав і можливе підвищення ПДВ та військового збору. «Особливо для економіки в цей період, коли потенціал для її відновлення слабкий. Але, коли ми обираємо між життям і грошима, то, безперечно, ми обираємо життя. Тому ми вимушені будемо, напевне, це рішення ухвалювати», - каже депутат.

За його словами, Кабінет міністрів зараз готує пропозиції щодо підвищення певних податків. На питання якими будуть нові ставки ПДВ та військового збору Гетманцев відповів: «Не можу зараз говорити про ці цифри. Зможу, щойно Кабінет міністрів їх сформує. Кабмін нам нічого поки що не давав, тож поки що нічого обговорювати. Щодо наслідків, думаю, Кабмін їх прорахує. Але наслідки для економіки, якщо армія буде непрофінансована, можуть виявиться набагато гіршими, фатальними. Іноді здається, що суспільство перебуває в парадигмі, чи підвищувати податки, чи не підвищувати. А такої парадигми у нас насправді немає. Бо якщо не буде чим фінансувати армію, не буде снарядів, не буде зброї - росіяни будуть під нашою столицею, наприклад. Або ми - щоб цього не допустити - все ж таки підвищимо податки, і так всі разом власним коштом профінансуємо ці снаряди».

Податок на прибуток, за словами депутата, навряд чи буде змінюватись в зв'язку з певними особливостями адміністрування, які не дозволяють швидко зібрати гроші: там складно швидко акумулювати кошти до державного бюджету у зв'язку з річним податковим періодом. «З ПДВ і військовим збором таких проблем нема, і з акцизами також», - сказав Гетманцев.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини