Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мораторій на стягнення майна державних підприємств скасують – законопроєкт

19 червня 2024, 13:50
120
0
Автор:
Реклама

Комітету ВРУ з питань економічного розвитку підтримав законопроєкт №11139 щодо підвищення ефективності управління державним майном, вдосконалення механізму реалізації арештованого майна та наближення правових стандартів в Україні до європейських стандартів. Зокрема передбачено поступове скасування мораторію на стягнення майна державних підприємств.

Це дозволить впродовж трьох років після прийняття закону знімати обмеження на стягнення боргів з держкомпаній, де частка держави 50% і більше. Ці зміни не будуть стосуватися підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК), оскільки останні мають чутливе становище для України під час війни.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити законопроєкт №11139 до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

«Саме зараз, під час воєнного стану, скасування мораторію на примусову реалізацію майна підприємств, де більше 25% належить державі, має сприяти відновленню нормальних економічних зв'язків між приватними компаніями та компаніями, де є частка держави, повернути імідж і захистити їх права, - розповів заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Олексій Мовчан. - Скасування мораторію на стягнення майна підприємств з державною часткою є потужним кроком для забезпечення фінансової стабільності, покращення інвестиційного клімату, стимулювання економічного розвитку та логічним продовженням плану заходів, передбачених Ukraine Facility. За умови прийняття відповідного законопроєкту вже через рік бізнес-спільнота, підприємства з державною часткою, міжнародні інвестори та аудитори побачать перші позитивні зрушення, а бюджет України отримає додаткові кошти для розвитку та відновлення».

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини