Пресслужба Державної податкової служби України наголосила, що суб'єкти господарювання зобов'язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов'язковим застосуванням РРО/ПРРО та видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, відповідно до порядку проведення розрахунків, визначеного розділом ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.
Проте у ст. 9 Закону № 265/95-ВР перелічені умови, за яких застосування РРО/ПРРО є не обов'язковим.
Однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання.
Податківці зауважили, що вказане право стосується лише підприємств, установ і організацій усіх форм власності, тобто юросіб, і не розповсюджує свою дію на ФОПів.
Враховуючи викладене, продаж власно вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції ФОПами, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватись із застосуванням РРО/ПРРО.
Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.
Також варто прочитати: