Кожен ФОП, який відправляє товари «Новою Поштою» з використанням накладеного платежу - повинен використовувати ПРРО/РРО, на цьому наголосила Юлія Мороз, в.о. очільника ГУ ДПС у Кіровоградській області. Річ у тім, що «Нова Пошта» не забезпечує фіскалізацію проданого товару. Це зобов'язаний робити сам підприємець та видавати фіскальний чек.
Загалом ФОП можуть працювати з «Новою Поштою» наступним чином:
- через договір із самою «Новою Поштою» як ФОП;
- через договір із NovaPay для того, щоб всі кошти по платежах йшли на рахунок підприємця.
«Тільки так ФОП буде працювати правильно, тому що готівку, ви отримуєте, як фізична особа, а це дохід, який ви отримали від ведення підприємницької діяльності. Дохід має бути отриманий ФОПом на свій поточний рахунок», - каже Ю. Мороз.
Як працювати із РРО, якщо йде повна попередня оплата? ФОП отримує оплату за товар, проводить оплату через касовий апарат та вкладає фіскальний чек на цей товар в посилку, та/або відправляє в електронному вигляді.
Як видавати чек з післяплатою? ФОП мають оформити фіскальний чек: під час отримання коштів (якщо офлайн магазин), вкласти у посилку (якщо післяоплата через «Нову Пошту»), до отримання коштів.
Також податківець нагадала, що із 29 серпня НБУ заборонив бізнесу отримувати перекази післяплати в готівці від фізосіб без відкриття рахунку. Перекази післяплати можуть бути виплачені тільки на картку або поточний рахунок ФОП, лише після цього вони можуть бути видані з цих рахунків готівкою.
Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз?яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.