Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яка передбачена відповідальність за порушення при наданні звітності з трансфертного ціноутворення

Реклама

Вимоги щодо складення та подання звітності з трансфертного ціноутворення визначені пп. 39.4 ПКУ.

Так, платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції (далі - КО), повинні подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції (далі - звіт про КО) та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі - повідомлення МГК) у разі участі платника податків у міжнародній групі компаній (далі - МГК).

Також платники податків, що здійснюють КО, мають складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення (далі - документація з ТЦ) та протягом 30 календарних днів після отримання запиту податківців, подавати її до контролюючого органу, зазначеному у запиті.

Крім того, платники податків, які входять до складу МГК та мають сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія МГК, у розмірі, що дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, повинні на запит податківців, протягом 90 календарних днів з дня отримання запиту надати глобальну документацію з ТЦ.

Звіт у розрізі країн МГК подається у разі, якщо сукупний консолідований дохід МГК, до якої входить платник податків, за фінансовий рік, що передує звітному, розрахований згідно із стандартами бухобліку, які застосовує материнська компанія МГК (за відсутності інформації - відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку), дорівнює або перевищує відповідний показник мінімального розміру сукупного консолідованого доходу, визначений пп.39.4.102 ПКУ, зокрема, еквівалент 750 мільйонів євро та більше.

Першим звітним періодом подання звіту у розрізі країн МГК згідно з п. 53 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ для резидентів України - материнських компаній МГК - був фінансовий рік, який закінчився у період з 1 січня до 31 грудня 2022 року.

Враховуючи, що Багатостороння угода CbC набрала чинності 04.07.2024, то для всіх учасників МГК за наявності підстав, визначених абзацами четвертим - сьомим підпункту 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, першим звітним періодом буде фінансовий рік, який розпочинається у період з 1 січня до 31 грудня 2024 року.

Податківці згрупували штрафи за порушення платниками податків вимог, встановлених ст. 39 ПКУ. Зокрема, ст. 120 ПКУ передбачено ряд санкції, а саме за:

  • неподання звіту про КО - 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - ПМ);

  • неподання документації з ТЦ та/або додаткової інформації до документації з ТЦ - 3 % суми КО, щодо яких не була подана документація з ТЦ, але не більше 200 розмірів ПМ;

  • неподання глобальної документації з ТЦ (майстер-файлу) та/або додаткової інформації до глобальної документації з ТЦ - 300 розмірів ПМ;

  • неподання звіту у розрізі країн МГК - 1000 розмірів ПМ;

  • неподання повідомлення МГК - 50 розмірів ПМ;

  • неподання звіту про КО та/або документації з ТЦ, та/або глобальної документації з ТЦ (майстер-файлу), та/або звіту у розрізі країн МГК, та/або повідомлення МКГ після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого п. 120.3 ПКУ - 5 розмірів ПМ за кожен календарний день неподання, але не більше 300 розмірів ПМ;

  • недекларування КО, здійснених у відповідному звітному році - 1 відсоток суми КО, незадекларованих у поданому звіті про КО, але не більше 300 розмірів ПМ;

  • надання недостовірної інформації в повідомленні про участь у МГК - 50 розмірів ПМ;

  • несвоєчасне подання повідомлення МГК - 1 розмір ПМ за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення МГК, але не більше 100 розмірів ПМ тощо.

Водночас контролери наголосили, що ПКУ не передбачено застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок, допущених при складанні звіту про КО, які не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування КО у раніше поданому звіті.

Хочете отримати ще більше аналітичних матеріалів за цією темою? Вони постійно доповнюються у новій LIGA360. Дізнайтесь більше переваг, замовивши персональну презентацію менеджера.

Радимо також прочитати статті:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини