Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може демобілізований з армії ФОП – єдинник 3 групи не подавати декларації, якщо мав доходи

10 грудня 2024, 11:45
124
0
Автор:
Реклама

Чи має право після демобілізації ФОП - платник ЄП третьої групи, яка мобілізована протягом дії воєнного стану в Україні, не подавати податкові декларації з ЄП і не сплачувати ЄП, якщо в цей період надходили доходи? Якщо така ФОП-єдинник після демобілізації, у строки, визначені п. 25 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ, подала до контролюючого органу за місцем своєї податкової реєстрації заяву щодо звільнення від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку та копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, то така особа має право не подавати Декларації і не сплачувати єдиний податок за весь період мобілізації.

Якщо ж така заява з копією відповідного документа не була подана у строки, визначені п. 25 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ, та враховуючи те, що положення пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ поширюються, у т. ч., на платників податків, які мобілізовані, то фізична особа - підприємець - платник єдиного податку третьої групи, яка мобілізована протягом дії воєнного стану в Україні, та не має можливість своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо, зокрема, подання Декларації та сплати єдиного податку, зобов'язана виконати його протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.

Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку третьої групи демобілізована до закінчення дії воєнного стану та у неї відновилася можливість виконання податкового обов'язку, така особа має подати Декларації і сплатити єдиний податок протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей, пояснює Головне управління ДПС в Одеській області.

Там нагадали, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану відповідно до абзацу першого пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема, щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Порядком №225 визначено перелік підстав неможливості виконання платником податків - фізичною особою, зокрема самозайнятою особою, податкових обов'язків, крім підстав, встановлених пп. 102.6.1 - 102.6.5 ПКУ, однією з яких є призов на військову службу під час загальної мобілізації або перебування в підрозділах територіальної оборони (пп. 4 п. 2 розд. II Порядку №225).

Абзацом чотирнадцятим пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ визначено, що платники, у тому числі щодо своєї філії або акцизного складу, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов'язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, передбачених ПКУ, за умови виконання ними податкових обов'язків щодо, зокрема, сплати податків і зборів протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.

Поряд з цим відповідно до п. 25 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації, на весь період їх військової служби звільняються, зокрема, від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини