Формувати в електронному вигляді та реєструвати ТТН в Єдиному реєстрі ТТН на переміщення алкогольних напоїв (далі - Єдиний реєстр) повинні суб'єкти господарювання - виробники спирту етилового та/або горілки та лікеро-горілчаних виробів, що здійснили відвантаження алкогольних напоїв безпосередньо з акцизного складу. На цьому наголосили спеціалісти ДПС в із категорії 114.10 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Для формування та подання ТТН до Єдиного реєстру адміністратор Єдиного реєстру (ДПС) безоплатно надає суб'єктам господарювання спеціалізоване програмне забезпечення, яке розміщено на офіційному вебпорталі ДПС (www.tax.gov.ua) за посиланням Головна/Електронна звітність/«Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»).
Реєстрація ТТН здійснюється шляхом формування ТТН у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому законодавством порядку.
Після складення ТТН на них накладається кваліфікований електронний підпис в такому порядку: перший - кваліфікований електронний підпис бухгалтера або особи, відповідальної за ведення обліку відвантажених матеріальних цінностей, другий - кваліфікований електронний підпис керівника або особи, на яку покладено обов'язки щодо підпису таких документів.
Для надання права підпису ТТН зазначеним особам суб'єкт господарювання подає контролюючому органу за основним місцем обліку дані кваліфікованого сертифіката відкритого ключа таких осіб.
Підтвердженням факту реєстрації ТТН у Єдиному реєстрі є наявність квитанції в електронній формі.
Радимо також ознайомитися зі статтею «Із 4 червня діє експериментальний проєкт з упровадження е-ТТН у внутрішніх перевезеннях: як приєднатися до системи»
Спрости рутинні завдання бухобліку з новою LIGA360! Всі джерела для бухгалтера тепер зібрані в єдиному рішенні: аналітика, законодавство, ситуації, коментарі та роз?яснення держорганів. Детальніше за посиланням.