Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю – прийнято Закон

16 січня 2025, 10:35
1486
0
Автор:
Реклама

ВРУ прийняла законопроєкт від 18.11.2022 р. № 5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю. «Ми переконані в тому, що ніякого бізнесу на особах з інвалідністю не може бути, а тому значно демократизуємо та осучаснюємо систему допомоги та підтримки, ломаючи багаторічну монополію», - заявив глава податкового парламентського комітету Данило Гетманцев.

Зокрема, він пояснив про цілі законопроєкту:

  • у рази розширять кількість робочих місць, які пропонуються особам з інвалідністю, за рахунок включення до відповідного переліку органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

  • впровадження державних стандартів обладнання (облаштування) робочого місця та забезпечення розумним пристосуванням робочих місць на підприємствах та організаціях;

  • замінять штрафи за непрацевлаштованих осіб з інвалідністю на платіж підприємців на створення робочих місць.

У Раді пояснили, що Законом запроваджується сплата внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю замість адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування. Це дозволить відійти від практики примусу сплати адміністративно-господарських санкцій роботодавцями, що не виконали норматив працевлаштування осіб з інвалідністю. Внесок передбачено у меншому розмірі, порівняно із розміром адміністративно-господарських санкцій, але обов'язок із його сплати встановлюється для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору.

Розширено категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом створення підприємств трудової інтеграції осіб з інвалідністю та підприємств захищеного працевлаштування. Пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену у Законі кількість осіб з інвалідністю.

Передбачено обов'язкове надання особам з інвалідністю соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою тощо), які є складовою процесу працевлаштування таких осіб.

У Мінсоцполітики уточнили, що законопроектом передбачається зняття законодавчих обмежень (можна працювати на будь-якій роботі, крім тієї, що прямо протипоказана за станом здоров'я), також будуть застосовані однакові правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки.

Всі відповіді щодо кадрового обліку на підприємстві - тепер в єдиній платформі LIGA360. Миттєво знайдіть НПА, консультацію експерта чи аналітичну статтю для будь-якої ситуації: відпускні, лікарняні, найм і звільнення працівників, військовий облік тощо. Оцініть переваги в дії, замовивши персональну консультацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини