Ми вже розповідали про Закон №4158, покликаний реформувати сферу загальнообов'язкового державного соціального страхування. Разом з низкою інших уточнень і доповнень, Законом №4158 відновлено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності і пологах за місцем роботи за сумісництвом.
Зокрема, змінами до ст. 22 Закону №1105 передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.
Зазначеним Законом внесені зміни щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності для осіб, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві. Зокрема, що допомога по тимчасовій непрацездатності призначається та виплачується роботодавцем, у якого настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, у розмірі 100% середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу). При цьому перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуються цим роботодавцем за рахунок коштів підприємства, установи, організації.
Також внесено окремі доповнення і уточнення, які стосуються надання соціальних послуг потерпілим на виробництві, а також щодо надання внутрішньо переміщеним особам страхових виплат і соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, пояснило Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ.
Після імплементації змін, у разі перебування потерпілого у трудових відносинах з іншим страхувальником (у тому числі здійснення підприємницької чи іншої діяльності та одночасної праці на умовах трудового договору) за місцями роботи іншими, ніж місце роботи, на якому настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до розділу ІV “Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності» Закону №1105 в розмірі 100% середньої заробітної плати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу. Тобто, за рахунок коштів іншого роботодавця, ніж місце роботи, на якому настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, оплачуються перші 5 днів тимчасової непрацездатності, пояснив Пенсійний фонд Вінничини.
Актуальні кадрові питання-2025 - у новій LIGA360. Військовий облік, бронювання працівників, нестандартні кейси при нарахуванні й виплаті відпускних, лікарняних тощо. Замовте презентацію прямо зараз.