Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податковий борг у ФОПа-єдинника: які терміни переходу на сплату інших податків і зборів

Реклама

Платники єдиного податку мають перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у таких випадках та в строки:

- за наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абз. 3 п. 59.1 ПКУ (3060 грн), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів (пп. 8 пп. 298.2.3 ПКУ).

Податкову вимогу не надсилають, а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовують, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 НМДГ (абз. 3 п. 59.1 ПКУ).

- за наявності податкового боргу з єдиного податку у платника єдиного податку, який самостійно визначив позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за останній податковий (звітний) рік, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів (пп. 81 пп. 298.2.3 ПКУ).

У п. 2971.1 ПКУ законотворці зазначили, що платники єдиного податку - власники, орендарі, користувачі на інших умовах (також емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать та використовуються членами такого сімейного фермерського господарства, повинні подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов'язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

При позитивному значенні різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок платник єдиного податку другої або третьої групи зобов'язаний збільшити визначену в податковій декларації за податковий (звітний) рік суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, на суму такого позитивного значення (абз. 1 п. 2971.7 ПКУ).

Позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок є частиною зобов'язань з єдиного податку (абз. 2 п. 2971.8 ПКУ).

Якщо у ФОПа - єдинника першої - третьої груп виник в середині кварталу податковий борг у сумі понад 3060 грн. або податковий борг (незалежно від суми) з єдиного податку за останній податковий (звітний) рік (далі - податковий борг), то відлік двох послідовних кварталів (6 місяців) з метою переходу на сплату інших податків і зборів починається з 01 числа місяця наступного за кварталом, в якому виник борг.

При цьому, інформують у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, наявність боргу перевіряється на кожне 01 число місяця. Якщо податковий борг обліковується на кожне перше число протягом шести послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то ФОП має перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого кварталу (останній день шостого місяця).

LIGA360 допомагає тримати руку на пульсі податкових реформ. Завдяки нашій платформі, яка включає доступ до широкого спектру нормативно-правових актів і судових рішень у сфері обліку та податків, ви легко адаптуєтесь до нововведень. Дізнайтеся, як наші інструменти можуть зробити ваше податкове планування простішим і більш ефективним, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини