З метою гармонізації національного законодавства у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності з вимогами європейського законодавства законотворці розробили проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо запровадження звітності із сталого розвитку».
Законопроєкт оприлюднено на сайті Мінфіну.
Автори пропонують внести зміни до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а саме:
запровадити в Україні складення, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку - це звітність підприємства, яка містить інформацію, необхідну для розуміння його впливу на питання сталого розвитку, та як ці питання впливають на розвиток, ефективність і становище підприємства;
актуалізувати критерії для визначення категорії підприємств та груп;
врегулювати питання ведення бухгалтерського обліку державними унітарними підприємствами, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, за міжнародними стандартами фінансової звітності, а також складання та подання звіту про управління.
Якщо законопроєкт у такому вигляді буде прийнято, то звітність зі сталого розвитку за стандартами звітності зі сталого розвитку складатимуть:
великі підприємства;
середні підприємства, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу;
малі підприємства, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу;
материнські підприємства великої групи.
При цьому першим звітним періодом, за який підприємства подаватимуть такий вид звітності, буде:
2026 рік - для великих підприємств середня кількість працівників яких за рік, що передує звітному, становить понад 500 осіб, а також для материнських підприємств великої групи, середня кількість працівників яких за рік, що передує звітному, на консолідованій основі становить понад 500 осіб;
2027 рік - для великих підприємств та материнських підприємств великої групи крім тих, що зазначені вище;
2028 рік - для малих та середніх підприємств, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу.
Водночас автори законопроєкту пропонують:
переглянути критерії класифікації підприємств;
змінити вимоги до головного бухгалтера;
розширити коло підприємств, що повинні застосовувати МСФЗ;
посилити роль Міністерства фінансів у частині звітності зі сталого розвитку.
Закон у разі прийняття набере чинності з 1 січня 2026 року.
Підготовка до нових стандартів звітності вимагає точності та уваги до деталей. З LIGA360 ви отримаєте доступ до інструментів, інструкцій та аналітичних матеріалів, які необхідні для відповідності оновленим регуляціям. Наші ресурси дозволять вашій компанії ефективно реагувати на зміни в регулятивному середовищі та оптимізувати процеси звітності. Оцініть переваги LIGA360, замовивши індивідуальну презентацію прямо зараз.